Покупець первинки значно помолодшав

За останні три роки покупець первинної житлової нерухомості значно помолодшав. Якщо раніше обсяг покупців до 25 років був незначним, то сьогодні він дорівнює 7%. Крім того, він більш виважено ставиться до вибору об’єкта нерухомості, вибагливіше до проєктів та репутації самих забудовників.

ІБК ОБРІЙ

Чим статусніше житло, тим старший покупець

За інформацією Офісу продажу Інвестиційно-будівельної компанії «ОБРІЙ» 70% угод на первинному ринку нерухомості припадає на покупців віком від 25 до 45 років.

У столичних новобудовах комфорт-класу найбільш активними на сьогодні є люди віком 25-35 років. Обсяг угод, укладених з ними, становить 39% від загального. Близько 32% угод у цьому сегменті укладається з інвесторами віком 36-45 років.

В новобудові бізнес-класу статистика дещо інша – на покупців віком 36-45 років припадає 37% від загального обсягу угод, а на 25-35-річних трохи менше – до 30%.

Близько 7% інвесторів – українці, які живуть та працюють за кордоном. Приблизно 35% квартир купується мешканцями регіонів. До 10% - Київської області.

Співвідношення угод суто інвестиційних та для особистого проживання значною мірою залежить від локації та концепції проєкту

Інвестори віком 25-35 років, у своїй більшості, - це молоді сімейні пари, які не мають бажання жити з батьками чи винаймати помешкання.

Основна причина, що спонукає покупців віком 35-45 років, звернути увагу на купівлю квартири в новобудові – покращення житлових умов або навіть інвестиційні цілі (здача в оренду чи продаж на більш готовому етапі будівництва.

Співвідношення угод суто інвестиційних та для особистого проживання значною мірою залежить від локації та концепції проєкту. Наприклад, у клубному будинку Concordia від ІБК ОБРІЙ 97% квартир було придбано для особистого проживання. В іншому нашому комплексі UNO City House частка угод з суто інвестиційною метою складає 40%, аналогічна ситуація спостерігається в ЖК Парковий квартал «Місто квітів».

Локація, забудовник, терміни будівництва – основні критерії вибору житла

Під час вибору квартири, перше на що звертає увагу потенційний інвестор – локація об’єкта. Хтось звик до свого мікрорайону, в якому мешкав ще з дитинства, дехто шукає тихе містечко у межах ділового центру столиці. І все ж таки підвищений попит мають об’єкти, що розташовані у пішій доступності до станції метро або з розвиненою транспортною розв’язкою.

На другому місці ми б розмістили умови покупки, а далі - хто будує та дотримання термінів будівництва.

За останній рік люди стали більш обережними – більше приділяють увагу перевірці надійності забудовника. Вони скрупульозно вивчають всю відкриту інформацію в інтернеті. Ретельно відстежують динаміку будівництва на будівельних майданчиках всіх об’єктів, що будує девелопер. Їх найбільше цікавить, чи дотримається забудовник термінів будівництва, чи добудує взагалі. Близько 10% інвесторів вдаються до послуг юристів, аби провести аудит пакету дозвільних документів.

Виконання всіх зобов’язань перед інвесторами, а головне вчасне введення будинку в експлуатацію може спонукати інвесторів вкласти кошти ще в інший об’єкт забудовника, проте вже з інвестиційною метою. Відчуваючи вболівання забудовника за їх інтереси, інвестори готові захищати і його, зокрема, в нестандартних ситуаціях таких як протистояння псевдоактивістам.

Всі новини ІБК ОБРІЙ →
Останні новини:
UNO City House 11.08.2021 ЖК UNO City House

Місто Квітів 11.08.2021 ЖК Місто Квітів

ІБК ОБРІЙ 31.07.2021 ІБК ОБРІЙ

ІБК ОБРІЙ 31.07.2021 ІБК ОБРІЙ

UNO City House 20.07.2021 ЖК UNO City House

Місто Квітів 20.07.2021 ЖК Місто Квітів

Місто Квітів 30.06.2021 ЖК Місто Квітів

ІБК ОБРІЙ 29.06.2021 ІБК ОБРІЙ

BudCapital Акція завершена 11.06.2021 BudCapital

Great 10.06.2021 ЖК Great

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Популярні забудовники Каталог забудовників →