Нерухомість від забудовників

Як придбати квартиру і не потрапити на недобудову

Голова правління – президент «Київміськбуду» Ігор Кушнір в блозі для «НВ.Бізнес» про те, як безпечно інвестувати в первинний ринок нерухомості.

Як купити квартиру на первинному ринку нерухомості і не потрапити в недобуд. Кілька років тому таке питання не здавалося складним: вибираєш компанію з ім’ям, щоб квадрат був не дуже дешевий і був портфель зданих об’єктів, і вперед. Але зараз все змінилося.

КиївміськбудТе, що сталося з Укрбудом і Аркадою довело, що великий і гучний зовсім не дорівнює надійний. Ці ситуації докорінно змінили уявлення потенційних покупців про те, яким має бути надійний забудовник. Якщо раніше кількість реалізованих ЖК була одним з основних маркерів, що і наступні будуть добудовані, то сьогодні — ні.

На мою думку, сьогодні основною запорукою надійності компанії є фінансова спроможність і «подушка безпеки», яка може спрацювати в небезпечний момент. Поясню. Фінансова спроможність розповість про те, чи може компанія будувати сьогодні і в подальшому. На прикладі Укрбуду ми бачили багато зданих об’єктів, але в один момент корпорація не змогла тягнути взятий обсяг через відсутність грошей. Немає перспективи — немає компанії.

Під «подушкою безпеки» я маю на увазі наявність тієї чи іншої підмоги, на яку компанія зможе спертися в складний момент. Наприклад, 80% акцій Київміськбуду належить громаді Києва в особі Київради. А значить, якщо не дай Бог, станеться якийсь форс-мажор, місто зможе закінчити розпочаті об’єкти і передати людям квартири.

Далі пропоную розглянути універсальний алгоритм дій, виконання якого допоможе спати спокійно інвесторам первинної нерухомості.

  1. У Києві створено спеціальний Центр моніторингу забудови міста.На його сайті в режимі реального часу можна перевірити кожне будівництво на предмет законності. І якщо не відповідають цільове призначення землі, є проблеми з її оформленням або немає якогось документа, об’єкт буде позначений на карті червоним.
  2. За поспит не б’ють:обов’язково цікавтеся у відділах продажів документами. Як правило, забудовник, який себе поважає, не починає продажі, поки в його розпорядженні немає пакета документів, необхідних для виконання певних робіт. Але краще уточнювати, забудовники бувають різні.
  3. Оптимальне рішення — приводити з собою юриста.Договори нерідко бувають складені занадто сухою юридичною мовою, зрозуміти яку простому обивателю складно.
  4. Вивчайте історію компанії.Хто за нею стоїть, хто за фактом керує процесами, до кого, в разі чого, бігти. Це не є гарантією, але займає левову частку в питаннях остаточної добудови об’єкта.
  5. Квадратний метр не має бути дешевшим за середньоринкову ціну.Пропонувати «за 3 копійки» можуть у кількох випадках, але всі вони мають не дуже позитивний результат. Або в разі використання найдешевших, а значить неякісних будматеріалів. Або коли люди, які будують будинок, зовсім не будівельники, без відповідної кваліфікації та вмінь. Або немає нормально оформленого пакета документів. Або все перераховане разом. У будь-якому разі, нічого доброго не буде.

Якщо зірки зійдуться, а людина все перевірить і вибере об’єкт правильної компанії, то через кілька років комплекс буде завершено, а щасливий володар нових квадратний метрів отримає заповітне право власності.

Інвестування в первинний ринок нерухомості — це завжди ризик. Як і будь-яка інша інвестиція в те, що на момент купівлі не можна помацати руками. Але хто не ризикує, той і не перемагає.

Всі новини Київміськбуд →
Реклама забудовників
Останні новини:
BudCapital Акція завершена 11.06.2021 BudCapital

Great 10.06.2021 ЖК Great

UNO City House 10.06.2021 ЖК UNO City House

BudCapital Акція завершена 09.06.2021 BudCapital

Креатор-Буд 08.06.2021 Креатор-Буд

Варшавський 2 08.06.2021 ЖК Варшавський 2

Варшавський Плюс 08.06.2021 ЖК Варшавський Плюс

Місто Квітів 07.06.2021 ЖК Місто Квітів

Новопечерська Вежа 07.06.2021 ЖК Новопечерська Вежа

Файна Таун Акція завершена 04.06.2021 ЖК Файна Таун

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →