Нерухомість від забудовників

Як створюються концепції успішних ЖК: Дмитро Змієвець на III Residential Development Forum

Порівняно з 2018 роком, кількість об’єктів комплексної забудови зросла на 30%. Про це на III Residential Development Forum розповів спеціаліст з маркетингу ІБК «Обрій» Дмитро Змієвець. На його погляд, у 2019 році найпопулярнішим на ринку столичної нерухомості став масовий сегмент з переліком додаткових переваг та доступною ціною.

ІБК ОБРІЙ

«Вимоги інвесторів суттєво зросли. Вони зацікавлені у купівлі не просто житла, а житла з певними гарантованими перевагами. Серед них, зокрема: закрита територія, паркінг, консьєрж-сервіс, певна інфраструктура тощо», - зазначив експерт.

Дмитро Змієвець зауважив, що об’єкти комплексної забудови, навіть якщо інфраструктура існує ще тільки на папері, значно простіше продавати, аніж об’єкти точкової забудови з обмеженою прибудинковою територією.

«Наразі інфраструктура є важливим каталізатором зацікавленості потенційного інвестора. До об’єктів інфраструктури, які здатні надати перевагу комплексам, варто наголосити на тих, що стосуються дітей, дошкільні навчальні та середні заклади освіти, комерційні приміщення. З огляду на це, можна припустити, що у наступні 2-3 роки ринок нерухомості зазнає певної трансформації: забудовники перед тим як заселяти комплекс, спершу дбатимуть саме про реалізацію об’єктів інфраструктури», - вважає він.

За його даними, у 2019 році важливим для ринку також стало те, що, через значні фінансові ризики, кількість покупців на стадії котловану знизилася на 15-20%. Інвестори, як зауважив Дмитро Змієвець, переорієнтуються на об’єкти, що знаходяться на фінальному етапі будівництва та вторинний ринок нерухомості. Водночас проєкти з бездоганною репутацією гарно продаються і на первинному ринку, навіть на етапі котловану. Нові ж проєкти для вдалого старту потребують додаткового маркетингового бюджету на просування.

Експерт вважає, що поточний рік, попри низку скандалів на первинному ринку Києва, а також через політичну ситуацію в країні, був досить стабільним.

«Вибори Президента та парламенту залишили після себе більше питань ніж відповідей. Це саме стосується неочікуваного суттєвого зміцнення гривні. Теоретично ці «події» мали б вплинути на ринок нерухомості. Проте відкладений попит, який виник у період виборів і різкого падіння курсу долара, через місяць-півтора був конвертований в реальні угоди», - сказав він.

Для сталого розвитку ринку нерухомості, на думку фахівця, доцільно було б на законодавчому рівні закріпити гарантії захисту вкладень інвесторів, по суті впровадивши «прозорий» ринок будівництва житла.

«По перше, це дасть змогу упорядкувати та значно полегшити процеси видачі забудовникам дозвільних документів. По друге – стимулюватиме будівельні компанії перед початком старту продажу об’єктів мати весь пакет дозвільних документів. При цьому даний факт має бути зафіксованим в єдиному реєстрі. Отже, на законодавчому рівні та під впливом відповідного попиту ринок ймовірно зазнає таки змін, що вестимуть до продажу житла виключно за наявності повного пакету дозвільних документів у забудовника. Такий механізм здатен призвести до зниження фінансових ризиків, проте обумовить підвищення ціни нерухомості», - підсумував Дмитро Змієвець.

Всі новини ІБК ОБРІЙ →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
Метрополіс 17.04.2021 ЖК Метрополіс

Creator City 17.04.2021 ЖК Creator City

BudCapital 16.04.2021 BudCapital

Creator City 16.04.2021 ЖК Creator City

Great 15.04.2021 ЖК Great

А136 Highlight House 14.04.2021 ЖК А136 Highlight House

Star City 14.04.2021 ЖК Star City

Star City 13.04.2021 ЖК Star City

West House 12.04.2021 ЖК West House

West House 12.04.2021 ЖК West House

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →