Нерухомість від забудовників

Мінімізуйте ризики: перевіряйте дозвільні документи

73% всіх новобудов Києва є ризиковими через відсутність тих чи інших дозвільних документів, про це йдеться у результатах дослідження, опублікованих на одному з фінансових порталів України. «Як мінімум, це може загрожувати затягуванням термінів введення в експлуатацію об’єктів, або навіть – припиненням будівництва», - коментує Олеся Перчак, заступник директора з комерційних питань ІБК ОБРІЙ, і надає декілька слушних порад потенційним інвесторам.

ІБК ОБРІЙ

152 об’єкти житлового будівництва Києва вважаються ризиковими. Це 73% від загальної кількості новобудов у столиці. Про це свідчать результати дослідження, проведеного компанією Monitor.Estate спільно з «Українським клубом нерухомості». Згідно з оприлюдненою інформацією загалом було проаналізовано 208 об’єктів житлового будівництва у Києві з запланованим терміном введення в експлуатацію у 2019-2022 роках. За висновками фахівців, 107 з них (понад 51%) зводяться на землях з неналежним цільовим призначенням, 101 об’єкт будується без дозволів на виконання будівельних робіт (48%), 12 – без ліцензій на виконання будівельних робіт і 125 будівництв проходить за наявності податкового боргу у забудовників.

«Погоджуся, що виявлені в ході дослідження порушення, на жаль, мають місце на ринку будівництва житлових об’єктів», -коментує Олеся Перчак, заступник директора з комерційних питань ІБК ОБРІЙ.

«На етапі заходу на будівельний майданчик деякі забудовники не мають повного пакету дозвільних документів на будівництво об’єкту. Віддаючи перевагу більш ранішньому старту будівельних робіт, такі учасники ринку часто нехтують наявністю усіх дозволів, відповідністю земельної ділянки цільовому призначенню будівництва, а майбутнього проєкту – технічним нормам. Звісно, за період будівництва більшість з них все ж таки встигає привести до ладу необхідні папери, не порушуючи терміни введення в експлуатацію об’єкта, проте наявність даних порушень – є дуже великим ризиком для інвесторів», -зауважила вона.

Далі заступник директора ІБК ОБРІЙ надала кілька практичних порад: «Для інвестора, в цілому, залишається важливим ціна та локація об’єкта нерухомості. Проте наявність дозвільної документації - аргумент, що значно мінімізує ризики перетворення об’єкта будівництва на довгобуд. Отже, зайшли до офісу продажу, ознайомились з перевагами проєкту – вимагайте пакет дозвільних документів. Якщо вам його внаслідок якихось незрозумілих причин надати відмовляються – це перший дзвіночок, що з ними щось не так.

До переліку документів, на які слід звернути увагу, належать: документи на землю, дозвіл на будівництво, ліцензія на будівництво, наявність технічних умов об’єкта будівництва, шаблони договорів купівлі-продажу. Доцільно до цього процесу залучити юриста з питань будівництва, чи фахівця, який зможе допомогти розібратися з їх змістом і зробити правильний висновок».

«Варто також пам’ятати, що відоме ім’я забудовника не гарантує відсутності порушень. Тож, перевіряйте, у будь-якому випадку. Що стосується Інвестиційно-будівельної компанії «ІБК ОБРІЙ», можу запевнити, ми завжди заходимо на будівельний майданчик тільки за наявності всього пакету дозвільних документів. І хоча це інколи зміщує терміни початку будівництва на декілька місяців, для компанії це залишається принциповою позицією», - резюмувала Олеся Перчак.

Всі новини ІБК ОБРІЙ →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
BudCapital Акція завершена 11.06.2021 BudCapital

Great 10.06.2021 ЖК Great

UNO City House 10.06.2021 ЖК UNO City House

BudCapital Акція завершена 09.06.2021 BudCapital

Креатор-Буд 08.06.2021 Креатор-Буд

Варшавський 2 08.06.2021 ЖК Варшавський 2

Варшавський Плюс 08.06.2021 ЖК Варшавський Плюс

Місто Квітів 07.06.2021 ЖК Місто Квітів

Новопечерська Вежа 07.06.2021 ЖК Новопечерська Вежа

Файна Таун Акція завершена 04.06.2021 ЖК Файна Таун

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →