Нерухомість від забудовників

І півріччя 2019 року: ІБК ОБРІЙ про тенденції столичного ринку нерухомості

2019рік – не просто виборний, а виборний вдвічі. Попереду, 21 липня, на нас очікують вибори до Парламенту. Чи зазнав столичний ринок нерухомості впливу суспільно-політичних подій розповідає заступник директора ІБК ОБРІЙ з комерційних питань Олеся Перчак.

ІБК ОБРІЙ

Прогнози експертів на перше півріччя з огляду на резонансні події суспільства щодо столичного ринку нерухомості були різні. Серед основних з них: відсутність особливого впливу виборів та стримування валютних коливань. Перше півріччя добігло кінця. Що ж насправді відбулось на столичному ринку нерухомості і на що очікувати восени?

«Говорячи про цьогорічні тенденції на ринку нерухомості, у першу чергу, слід згадати про вибори, які пройшли у березні місяці, а потім - другий тур у квітні. Ринок сильно це відчув в усіх сегментах: скоротилася кількість угод в офісах продажів первинної нерухомості починаючи з кінця березня і аж до травневих свят.

Проте вже іншу картину спостерігали ми у травні. В економкласі, наприклад, біля 80% відкладеного попиту, який виник за «виборний» період, був реалізований. Хоча зазвичай травень за сезонністю не є самим активним.

Не було зменшення попиту і у червні 19-го порівняно з аналогічним періодом минулого року», - розповіла Олеся Перчак, заступник директора ІБК ОБРІЙ з комерційних питань.

Експерт також акцентувала увагу на зростанні ціни продажу: «За статистикою по об'єктах компанії «ІБК ОБРІЙ», на 27,3% зросла середня ціна продажу у І півріччі 19-го порівняно з аналогічним періодом минулого року на об’єкті «Місто квітів». Вона зросла не стільки на стадії готовності об’єкту, як за рахунок показника ліквідності».

За прогнозами Олесі Перчак, у липні і серпні найвірогідніше, що ринок і сезонно, і політично завмре. Проте немає підстав очікувати на продовження цієї тенденції восени.

«Як показує досвід, в Україні адаптація суспільства до будь-яких політичних та економічних змін відбувається протягом двох місяців. Тож з вересня очікуємо на пожвавлення ринку. Загалом осінь – є традиційно активним періодом на ринку нерухомості», - пояснила заступник директора ІБК ОБРІЙ.

Протягом першого півріччя поточного року ринок продовжує демонструвати високу активність з боку забудовників. З початку року почалось будівництво більше 20 нових об’єктів нерухомості. Зауважимо, що основний об’єм пропозицій минулого року формувався за рахунок об’єктів комплексної забудови комфорткласу, у 19-ому значно збільшилась частина об’єктів бізнескласу - майже до 50%. Забудовники роблять ставку на інвестора, якому важлива локація об’єкта, його ліквідність і ціна.

З іншого боку, не спадає інтерес до нерухомості з боку споживача.

«За результатами дослідження рівня фінансової грамотності та обізнаності, яке проводилось у рамках проекту «Міжнародні партнерства заради стабільності фінансового сектору», 70% респондентів-українців вважають, що «депозити не є небезпечним інструментом для заощаджень». Більше того, українці оцінюють ризики депозитних вкладів вище ніж ризики вкладу у нерухомість. Отже, люди купують, перепродують, здають в оренду об’єкти нерухомості. Які залишається на сьогодні цікавим альтернативним варіантом зберігання та примноження капіталу», - підкреслила Олеся Перчак.

Всі новини ІБК ОБРІЙ →
powered by lun.ua
Реклама забудовників
Останні новини:
Creator City 17.04.2021 ЖК Creator City

BudCapital 16.04.2021 BudCapital

Creator City 16.04.2021 ЖК Creator City

Great 15.04.2021 ЖК Great

Метрополіс 15.04.2021 ЖК Метрополіс

А136 Highlight House 14.04.2021 ЖК А136 Highlight House

Star City 14.04.2021 ЖК Star City

Star City 13.04.2021 ЖК Star City

West House 12.04.2021 ЖК West House

West House 12.04.2021 ЖК West House

Всі новини→
Отримуй новини і акції забудовників
  • Нові комплекси (щопонеділка)
  • Новини забудовників (щочетверга)
  • Динаміка будівництва (раз на місяць)

Поставте галочку "Я не робот" і натисніть кнопку "Підписатися на розсилку"

Реклама
Ціни в новобудовах Києва
Ціни Розділ містить інформацію про поточні ціни в новобудовах Києва Дивитися ціни Києва→
Гарячі пропозиції
Квартири Києва: новобудови і вторинний
Відео новобудов Києва
Відео Розділ відео містить презентації, хід будівництва та аерозйомку житлових комплексів Києва Дивитися відео новобудов Києва→
Популярні забудовники Каталог забудовників →